25 Şubat 2018 Pazar

680-100 anadolu

Bakan Tüfenkci, Başarılı Tekstil İhracatçılarına Ödül Verdi

bakan-tufenkci-basarili-tekstil-ihracatcilarina-odul-verdi

Bakan Tüfenkci, Başarılı Tekstil İhracatçılarına Ödül Verdi
21 Nisan 2017 Cuma 14:09

Bakan Tüfenkci, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı olarak ihracatın hızlanması ve teslimattaki sorunların giderilmesi noktasında adımlar attıklarını ve sürekli ihracatçılarla istişare halinde olduklarını vurgulayarak " Biz sizi hiçbir yerde yalnız bırakmayız." dedi.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB) tarafından düzenlenen, "Başarılı İhracatçılar Ödül Töreni"ne katıldı, başarılı ihracatçı firmalara ödüllerini verdi.

Bakan Tüfenkci burada yaptığı konuşmada ihracatçıların bürokrasiden şikayet ettiğini, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile işlemlerin hızlanacağını ve bürokrasinin azalacağını kaydetti.

Hiçbir şart altında mali disiplinden taviz vermediklerini belirten Bakan Tüfenkci, devletin ekonomideki ağırlığını azaltıp özel sektör öncülüğünde büyümeyi hedeflediklerini söyledi.Avrupa ile ilişkilerimiz karşılıklı çıkar ilişkisidir

Bundan sonra da aynı anlayışla yola devam edeceklerini anlatan Bakan Tüfenkci, "Bakmayın tekstilde şu veya bu tepkilerle birtakım iptaller olabilir, birtakım sıkıntılar yaşayabiliriz ama şuna emin olun, bizim Avrupa ile ilişkilerimiz karşılıklı çıkar ilişkisidir. Bundan sonra rasyonel zemin içerisinde devam etmesini istiyoruz” dedi.  

Bakan Tüfenkci, Gümrük Birliğinin güncellenmesi konusundaki adımların Ekonomi Bakanlığı ile ciddi şekilde takip edildiğini ve 2017 içerisinde Gümrük Birliğinin güncellenmesi adımlarının hayata geçirileceğini ifade etti.

Sizi hiçbir yerde yalnız bırakmayız

Gümrük Birliği’nin güncellenmesi ile ticaretin geliştirilmesi konusunda önemli bir mesafenin kat edileceğini vurgulayan Bakan Tüfenkci, “Bunu ne için söylüyorum; moralleriniz bozulmasın diye söylüyoruz. Eğer sizler kaliteli üretim yaparsanız, zamanında teslim ederseniz, fiyatla rekabeti yakalarsanız, kim ne derse desin bir parti siparişi alırlar ama ikinci parti siparişi mecbur verirler. Rahat olun, hiçbir sıkıntı yok" diye konuştu.

Bakan Tüfenkci, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı olarak ihracatın hızlanması ve teslimattaki sorunların giderilmesi noktasında adımlar attıklarını ve sürekli kendileriyle istişare halinde olduklarını vurgulayarak "Hangi arkadaşımızın bir önerisi varsa yapmaya hazırız. Biz sizi hiçbir yerde yalnız bırakmayız." dedi.

Laboratuvar İşlemlerini Birleştireceğiz

Laboratuvarlar tahlil işlemlerini tek noktada birleştirme projesi üzerinde çalıştıklarını bildiren Bakan Tüfenkci, “Bakanlıkların laboratuvarlarının tamamını gümrük idaresi altında toplayacağız. Böylece bakanlıklar arasında koşturmanıza son vermek istiyoruz. Bir yerden müracaat edip kısa zamanda tahlil sonuçlarını almanızı sağlayacağız, böylece işlemleri hızlandırmak istiyoruz” şeklinde konuştu.  

Hazır giyim ve tekstilin çok daha fazla potansiyeli olduğuna değinen Tüfenkci, ihracatçılara, verdikleri desteklerden yararlanma çağrısında bulundu.

Törende konuşmalardan sonra hazır giyim alanında en fazla ihracat yapan firmalara plaketleri Bakan Tüfenkci tarafından takdim edildi.

Törende ayrıca, 2,5 milyon dolar ile 10 milyon dolar arasında ihracat yapan 674 firmaya bronz, 500 bin ile 2,5 milyon dolar arasında ihracat yapan bin 132 firmaya da başarı sertifikası verildi.

Birlik, ihracatçılara verdiği destekten dolayı Bakan Tüfenkci'ye teşekkür etti. 

 Haber okunma sayısı: 551

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


GÜNDEM

Bakan Tüfenkci: Daha Çok Çalışacağız, Daha Çok Koşacağız, Daha Çok Yorulacağız

Bakan Tüfenkci: Daha Çok Çalışacağız, Daha Çok Koşacağız, Daha Çok Yorulacağız

Kültür Merkezleri Yaygınlaşıyor

Kültür Merkezleri Yaygınlaşıyor

Malatya Şeker Fabrikasının, Özelleştirilmesine Sendikalardan Tepki

Malatya Şeker Fabrikasının, Özelleştirilmesine Sendikalardan Tepki

Çalık: Afrin'deki Mücadelemiz Türkiye'nin Beka Mücadelesidir

Çalık: Afrin'deki Mücadelemiz Türkiye'nin Beka Mücadelesidir

Bakan Tüfenkci: Perakende Sektöründe Yüzde 9’un Üzerinde Büyüme Bekliyoruz

Bakan Tüfenkci: Perakende Sektöründe Yüzde 9’un Üzerinde Büyüme Bekliyoruz

Keskin Gün Vatana, Bayrağa, Ezana Sahip Çıkma Günüdür

Keskin Gün Vatana, Bayrağa, Ezana Sahip Çıkma Günüdür

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

MALATYA - HAVA DURUMU

MALATYA
gözde hastanesi kule reklam