13 Aralık 2018 Perşembe

680-100 anadolu

Cumhurbaşkanı Seza Çimentonun Resmi Açılışını Yaptı

cumhurbaskani-seza-cimentonun-resmi-acilisini-yapti

Cumhurbaşkanı Seza Çimentonun Resmi Açılışını Yaptı
21 Şubat 2017 Salı 01:01

 

 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, şehrimizde ki toplu açılış töreni kapsamında, Elazığ tarihinin en büyük özel sektör yatırımı Seza Çimento Fabrikasının da açılışını yaparak, yatırımın Elazığ’a ve bölgeye hayırlı olması temennisinde bulundu.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, SEZA ÇİMENTO’NUN RESMİ AÇILIŞINI YAPTI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, şehrimizde ki toplu açılış töreni kapsamında, Elazığ tarihinin en büyük özel sektör yatırımı Seza Çimento Fabrikasının da açılışını yaparak, yatırımın Elazığ’a ve bölgeye hayırlı olması temennisinde bulundu.Cumartesi günü Elazığ’a gelerek, şehrimize yapılan çeşitli hizmet ve yatırımların toplu açılış törenine katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 119 kamu yatırımının açılışını yaparken, tek özel sektör yatırımı olarak da Seza Çimento’nun açılışını yaptı.

Açılış töreni kapsamında İstasyon meydanındaki tören alanından Türkiye’nin en çevreci fabrikası olan Baskil’deki SEZA Çimento Fabrikasına canlı bağlantı kuruldu.

İstasyon meydanından Baskil ilçesine bağlanılarak Elazığ İş Kadınları Derneği Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık tarafından şehrimize kazandırılan fabrika LED ekranlara yansıtıldı. İşte o sırada SEZA Çimento Fabrikası, meydandaki Elazığlıları heyecanlandırarak, yoğun bir alkış topladı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: ELAZIĞ’A ve ÇEVRE İLLERE HAYIRLI OLSUN

İstasyon meydanındaki tören alanından fabrikadan görüntüleri bir süre izleyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan daha sonra “Buradan gördük, Fabrika Elazığımıza ve çevre illerimize hayırlı olsun. Allah kazalardan ve belalardan muhafaza etsin. Ya Allah Bismillah…” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın makaslar siz de kurdele önünüzde sözlerinin ardından fabrikanın açılışına geçildi. Fabrikanın açılışını Baskil Kaymakamı Uhut Emre Koyuncu, Elazığ İş Kadınları Derneği Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık ve İşadamı Sezai Açık yaptı.

PROF.DR. AÇIK: CUMHURBAŞKANIMIZA ŞÜKRANLARIMIZI SUNUYORUZ

Elazığ İş Kadınları Derneği Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık, açılış sonrasında yaptığı değerlendirmede, “Cumhurbaşkanımızın teşrifleriyle Seza Çimento Fabrikasının resmi açılışı yapıldı. Doğudaki yatırımcıların yalnız olmadıklarını,  özellikle de kadın yatırımcıları desteklediklerini, hissettirdiği için Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.

SEZA Çimento fabrikası hakkında bilgiler veren Prof. Dr. Yasemin Açık, “Seza çimento fabrikası inşaatı 2014 yılı Şubat ayında başladı, 2016 yılı Mart ayında bitti. Günde 7 bin 200 ton çimento üreten fabrikamız da 500 kişi çalışmaktadır. Çalışanların aileleri ve tedarikçilerimizle birlikte düşündüğümüzde yaklaşık olarak 5 bin kişiye doğrudan katkı sağlamaktadır. Çevreye duyarlı, emisyon değerleri ve enerji tüketimi düşük, baca gazını geri dönüşümde kullanan fabrikamızın birçok özelliği bakımından da ülkemizde bir ilk olduğunu belirtmek isterim. Doğup büyüdüğümüz topraklara yatırım yapma imkânı bulduğumuz için çok mutluyuz. İnşallah bu yatırım ilimizde yeni yatırımların yapılmasına ve yeni istihdam alanlarının oluşturulmasına vesile olacaktır” dedi.

BASKİL KAYMAKAMI KOYUNCU:“ALLAH, BU YATIRIMI YAPANLARDAN RAZI OLSUN”

Baskil Kaymakamı Uhut Emre Koyuncu çimento fabrikası yatırımıyla ilgili olarak bölgeleri için gerçekten büyük bir yatırım olduğunu söylerken “Tedarikçileriyle birlikte 10 bine yakın kişiye ekmek kapısı olması nedeniyle gerçekten önemli bir yatırım, Allah bu yatırımı yapanlardan razı olsun” dedi.Haber okunma sayısı: 1079

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


GÜNDEM

Vali Aydın Baruş Akçadağ Cennet Bahçesi Kuran Kursunun Açılışını Yaptı

Vali Aydın Baruş Akçadağ Cennet Bahçesi Kuran Kursunun Açılışını Yaptı

Mustafa Kılınç’tan Abyb’ye ziyaret

Mustafa Kılınç’tan Abyb’ye ziyaret

Yeşilyurt’un Mahalleleri Değişim Hizmetleriyle Farklı Bir Kimliğe Büründü

Yeşilyurt’un Mahalleleri Değişim Hizmetleriyle Farklı Bir Kimliğe Büründü

FKA ve MAFSAD’tan İzmir’de Fotoğraf Sergisi

FKA ve MAFSAD’tan İzmir’de Fotoğraf Sergisi

Gürkan,Şehrimizde Yaşayan Herkes Bizim Hedef Kitlemiz İçerisindedir

Gürkan,Şehrimizde Yaşayan Herkes Bizim Hedef Kitlemiz İçerisindedir

Gayrı Resmi Hürrem

Gayrı Resmi Hürrem

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

MALATYA - HAVA DURUMU

MALATYA