22 Eylül 2018 Cumartesi

680-100 anadolu

Cumhurbaşkanı Seza Çimentonun Resmi Açılışını Yaptı

cumhurbaskani-seza-cimentonun-resmi-acilisini-yapti

Cumhurbaşkanı Seza Çimentonun Resmi Açılışını Yaptı
21 Şubat 2017 Salı 01:01

 

 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, şehrimizde ki toplu açılış töreni kapsamında, Elazığ tarihinin en büyük özel sektör yatırımı Seza Çimento Fabrikasının da açılışını yaparak, yatırımın Elazığ’a ve bölgeye hayırlı olması temennisinde bulundu.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, SEZA ÇİMENTO’NUN RESMİ AÇILIŞINI YAPTI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, şehrimizde ki toplu açılış töreni kapsamında, Elazığ tarihinin en büyük özel sektör yatırımı Seza Çimento Fabrikasının da açılışını yaparak, yatırımın Elazığ’a ve bölgeye hayırlı olması temennisinde bulundu.Cumartesi günü Elazığ’a gelerek, şehrimize yapılan çeşitli hizmet ve yatırımların toplu açılış törenine katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 119 kamu yatırımının açılışını yaparken, tek özel sektör yatırımı olarak da Seza Çimento’nun açılışını yaptı.

Açılış töreni kapsamında İstasyon meydanındaki tören alanından Türkiye’nin en çevreci fabrikası olan Baskil’deki SEZA Çimento Fabrikasına canlı bağlantı kuruldu.

İstasyon meydanından Baskil ilçesine bağlanılarak Elazığ İş Kadınları Derneği Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık tarafından şehrimize kazandırılan fabrika LED ekranlara yansıtıldı. İşte o sırada SEZA Çimento Fabrikası, meydandaki Elazığlıları heyecanlandırarak, yoğun bir alkış topladı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: ELAZIĞ’A ve ÇEVRE İLLERE HAYIRLI OLSUN

İstasyon meydanındaki tören alanından fabrikadan görüntüleri bir süre izleyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan daha sonra “Buradan gördük, Fabrika Elazığımıza ve çevre illerimize hayırlı olsun. Allah kazalardan ve belalardan muhafaza etsin. Ya Allah Bismillah…” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın makaslar siz de kurdele önünüzde sözlerinin ardından fabrikanın açılışına geçildi. Fabrikanın açılışını Baskil Kaymakamı Uhut Emre Koyuncu, Elazığ İş Kadınları Derneği Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık ve İşadamı Sezai Açık yaptı.

PROF.DR. AÇIK: CUMHURBAŞKANIMIZA ŞÜKRANLARIMIZI SUNUYORUZ

Elazığ İş Kadınları Derneği Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık, açılış sonrasında yaptığı değerlendirmede, “Cumhurbaşkanımızın teşrifleriyle Seza Çimento Fabrikasının resmi açılışı yapıldı. Doğudaki yatırımcıların yalnız olmadıklarını,  özellikle de kadın yatırımcıları desteklediklerini, hissettirdiği için Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.

SEZA Çimento fabrikası hakkında bilgiler veren Prof. Dr. Yasemin Açık, “Seza çimento fabrikası inşaatı 2014 yılı Şubat ayında başladı, 2016 yılı Mart ayında bitti. Günde 7 bin 200 ton çimento üreten fabrikamız da 500 kişi çalışmaktadır. Çalışanların aileleri ve tedarikçilerimizle birlikte düşündüğümüzde yaklaşık olarak 5 bin kişiye doğrudan katkı sağlamaktadır. Çevreye duyarlı, emisyon değerleri ve enerji tüketimi düşük, baca gazını geri dönüşümde kullanan fabrikamızın birçok özelliği bakımından da ülkemizde bir ilk olduğunu belirtmek isterim. Doğup büyüdüğümüz topraklara yatırım yapma imkânı bulduğumuz için çok mutluyuz. İnşallah bu yatırım ilimizde yeni yatırımların yapılmasına ve yeni istihdam alanlarının oluşturulmasına vesile olacaktır” dedi.

BASKİL KAYMAKAMI KOYUNCU:“ALLAH, BU YATIRIMI YAPANLARDAN RAZI OLSUN”

Baskil Kaymakamı Uhut Emre Koyuncu çimento fabrikası yatırımıyla ilgili olarak bölgeleri için gerçekten büyük bir yatırım olduğunu söylerken “Tedarikçileriyle birlikte 10 bine yakın kişiye ekmek kapısı olması nedeniyle gerçekten önemli bir yatırım, Allah bu yatırımı yapanlardan razı olsun” dedi.Haber okunma sayısı: 1025

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


GÜNDEM

Başkan Gürkan, Kültür İnsanlığın Ortak Paydasıdır

Başkan Gürkan, Kültür İnsanlığın Ortak Paydasıdır

Büyükşehir, Eski SSK Kavşağında Düzenleme Çalışmaları Yaptı

Büyükşehir, Eski SSK Kavşağında Düzenleme Çalışmaları Yaptı

Malatya’nın Geleceği İçin İstişare Toplantıları Önemli

Malatya’nın Geleceği İçin İstişare Toplantıları Önemli

Rektör Prof. Dr. Karabulut’tan Özal’ın Anıt Mezarına ve Ailesine Ziyaret

Rektör Prof. Dr. Karabulut’tan Özal’ın Anıt Mezarına ve Ailesine Ziyaret

Çalık, 2. OSB’de İncelemelerde Bulundu

Çalık, 2. OSB’de İncelemelerde Bulundu

Fırat Edaş’ın Yenileme Çalışmalarıyla Elektrik Kesintileri Son Buldu

Fırat Edaş’ın Yenileme Çalışmalarıyla Elektrik Kesintileri Son Buldu

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

MALATYA - HAVA DURUMU

MALATYA