20 Mayıs 2018 Pazar

680-100 anadolu

Adıyaman’da Ramazan Dolu Dolu Yaşanacak

adiyamanda-ramazan-dolu-dolu-yasanacak

Adıyaman’da Ramazan Dolu Dolu Yaşanacak
15 Mayıs 2018 Salı 23:38

 Ramazan ayının bu yıl Adıyaman’da dolu dolu geçmesi için hazırlıklarını tamamlayan Adıyaman Belediyesi, birbirinden önemli isimleri ‘Hısn-ı Mansur’da Ramazan Akşamları’ programında Adıyamanlılarla buluşturacak.

11 Ayın Sultanı Ramazan Ayı’nın Adıyaman’da dolu dolu geçmesi için zengin bir program hazırlayan Adıyaman Belediyesi, birbirinden önemli isimleri Adıyamanlılarla buluşturacak.

Ramazan ayı boyunca Demokrasi Parkı’nda düzenlenecek olan ‘Hısn-ı Mansur’da Ramazan Akşamları’ etkinlikleri ile ilgili bilgi veren Adıyaman Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu, etkinliklerin bu yıl da çok renkli geçeceğini söyledi. Ramazan ayının manevi havasını tattırmak için Ramazan ayı boyunca her gün teravih namazı dolayısıyla 22.00’da başlayıp, 23.59’da sona erecek olan programlara tüm Adıyamanlıları davet eden Başkan Kutlu şunları dile getirdi: “Hemşerilerimizin Ramazan ayının tadına varabilmesi için Ramazan ayını dolu dolu geçirecek bir program hazırladık. Her yıl olduğu gibi bu yıl da Demokrasi Parkında düzenleyeceğimiz ‘Hısn-ı Mansur’da Ramazan Akşamları’ programına birbirinden değerli sanatçı, yazar ve din adamı davet ettik. Tüm halkımızı bu eşsiz programlarımıza davet ediyoruz.”

‘Hısn-ı Mansur’da Ramazan Akşamları’ programı etkinlikleri 16 Mayıs Çarşamba günü başlayacak olan Ramazan ayının ilk günü İshak Danış tarafından gerçekleştirilecek olan Kur-an’ı Kerim tilaveti ile başlayacak. Daha sonra sırasıyla; Yazar Mustafa Armağan’ın tarih sohbeti ile Grup Diriliş’in ilahi sunumu, İlahi sanatçıları Murat Belet, Abdurrahman Önül ve Grup Ravza’nın ilahi sunumlarının ardından, usta tarihçi Yavuz Bahadıroğlu’nu Adıyamanlılarla buluşturacak olan Adıyaman Belediyesi, programların devamında ilahi sanatçısı Sedat Anar’ı, Adıyaman Harfane Grubunu, tarihçi Melih Altınok ile ilahi grubu Grup Nida’yı, ilahi sanatçısı Umut Mürare’yi, halk müziği sanatçısı Uğur Işılak’ı, ilahi sanatçısı Sedat Uçan’ı, kişisel gelişim uzmanı Sıtkı Aslanhan’ı, ilahi sanatçısı Ahmet Hakan Karagül’ü, tarihçi Talha Uğurluel’i, tarihçi İlknur Çevik ile ilahi grubu Medine İlahi Grubu’nu, ilahi sanatçısı Hasan Dursun’u, halk müziği sanatçısı Esat Kabaklı’yı, ilahi sanatçısı Ammar Acarlıoğlu’nu, tasavvuf şiiri sanatçısı Uğur Aslan’ı, Adıyamanlı türkücü Kahtalı Mıçı’yı, ilahi sanatçısı-şair Uğur Demir’yi, ilahi sanatçısı-şair Serdar Tuncer’i, ilahi sanatçısı Zeyd Şoto’yu ve tasavvuf müziğinin önde gelen isimlerinden Ahmet Özhan’ı Adıyamanlılarla buluşturacak.

 Haber okunma sayısı: 105

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


GÜNDEM

Başkan Gürkan’ın Mahallelilik Projesi Meyvelerini Vermeye Devam Ediyor

Başkan Gürkan’ın Mahallelilik Projesi Meyvelerini Vermeye Devam Ediyor

Mahalle İftarına Yoğun İlgi

Mahalle İftarına Yoğun İlgi

Keskin Her Zaman Ülkemizin Birlik ve Beraberliğinin Yanındayız

Keskin Her Zaman Ülkemizin Birlik ve Beraberliğinin Yanındayız

Başkan Gürkan’dan Keskin’e Ziyaret

Başkan Gürkan’dan Keskin’e Ziyaret

Ağbaba, 24 Haziran Gençlerimizin Seçimidir

Ağbaba, 24 Haziran Gençlerimizin Seçimidir

Vali Kaban, Şehit Aileleri Ve Gaziler İftarda Buluştu

Vali Kaban, Şehit Aileleri Ve Gaziler İftarda Buluştu

MALATYA - HAVA DURUMU

MALATYA
gözde hastanesi kule reklam