Esnafın Sorunları Vali Yardımcısına da İletildi

esnafin-sorunlari-vali-yardimcisina-da-iletildi

Sivas Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, Sivas Vali Yardımcılığı görevine başlayan Abdullah Seçkin Koçak’ı makamında ziyaret ederek görevinde başarılar diledi.
16 Ekim 2020 Cuma 23:03

 Sivas Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, Sivas Vali Yardımcılığı görevine başlayan Abdullah Seçkin Koçak’ı makamında ziyaret ederek görevinde başarılar diledi.

Ziyarette konuşan Sesob Başkanı Köksal, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği olarak Ahi teşkilatı olduklarını ve kamu kurumlarıyla ve idarecileriyle her zaman uyumlu çalıştıklarını ifade ederek, esnaf teşkilatının çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Sivas Esob Başkanı Köksal, “ Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği olarak birlikte çalıştığımız değerli Vali Yardımcımız Abdullah Seçkin Koçak’ı ziyaret ederek, esnaf teşkilatımızın çalışmaları hakkında bilgi verdik. Sayın Valimizle bilgi paylaşımında bulunduk ve teşkilatımızı tanıttık. Görevde bulunduğu süre içerisinde birlikte çalışacağımız vali yardımcımız ile her zaman görüş alışverişinde bulunacağız. Vali Yardımcımızın ayrıca bugün doğum günü olduğunu öğrendik. Nice yıllar diliyor, görevinin hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

Sesob Başkanı Köksal, pandemi sürecinden dolayı esnaf ve sanatkarların çok mağdur olduğunu özellikle de eğlence yerleri, kahvehaneler, halk otobüsü işletmecileri, servisçiler, kırtasiyeciler, kantinciler başta olmak farklı sektörlerde esnafların mağduriyetinin devam ettiğini dile getirdi.

Sivas Esob Başkanı Beşir Köksal ile bir süre sohbet eden Vali Yardımcısı Abdullah Serkan Koçak ise Cumhuriyetin temellerinin atıldığı güzel bir şehirde görev yapmaktan mutlu olduğunu belirterek, Sivas’ın gelişmesi ve kalkınması için hep birlikte çalışacaklarını vurgulayarak, ziyaretinden dolayı teşekkür etti.Sesob Başkanı Köksal, ziyaret anısına Vali Yardımcısı Koçak’a Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği tarafından Cumhuriyet Üniversitesinin desteği ile hazırlanan “ Osmanlı Döneminde Sivas’ta Ahilik ve Esnaf Teşkilatı” kitabını hediye etti.

 Haber okunma sayısı: 1788

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


GÜNDEM

Başkan Gürkan Hazırlıkları Yerinde İnceledi

“Cumhurbaşkanımızın Malatya’ya Özel Bir İlgisi Var”

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Demircan’dan MTÜ’ye ziyaret

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan, Malatya Turgut Özal Üniversitesi (MTÜ) Rektörü Prof.

Malatya KOM Şube’den FETÖ Operasyonu

KOM Daire Başkanlığı koordinesinde FETÖ/PDY terör örgütü iltisakları kapsamında Polis Akademisinden atılan

Başkan Çınar, Tüm Malatyalıları Cumhurbaşkanımızın Etrafında Kenetlenmeye Davet Etti

“Sayın Cumhurbaşkanımızı Misafir Edecek Olmanın Gururunu Yaşıyoruz”

Malatya’ya Yeni Bir Cazibe Merkezi Kazanacak

Başkan Güder, Projeyi Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Sunacak

Tiyatrocular Medya Bağımlılığına Dikkat Çektiler

Malatya Kent Konseyi Sanatsal Faaliyetler Çalışma Grubu ve TheaTron Sahne Tiyatro Topluluğu iş birliğinde

MALATYA - HAVA DURUMU

MALATYA