15 Aralık 2018 Cumartesi

680-100 anadolu

Mete Yarar Sivas’taydı Türkiye Ayağa Kalkmıştır

mete-yarar-sivastaydi-turkiye-ayaga-kalkmistir

Mete Yarar Sivas’taydı Türkiye Ayağa Kalkmıştır
12 Nisan 2018 Perşembe 22:23

 SİVAS’TA METE YARAR’A SÜRPRİZ DOĞUM GÜNÜ

Sivas Belediyesi tarafından organize edilen ve şehre davet edilen Güvenlik Uzmanı Mete Yarar ile Araştırmacı Gazeteci Cansu Canan Özgen'in konuşmacı olarak katıldığı ‘Umudun adı Türkiye’ isimli programda, Afrin’de başarıyla yürütülen Zeytin Dalı Operasyonunun bilinmeyenleri masaya yatırıldı.

Programın ortasında Mete Yarar, Sivas Belediyesinin doğum günü sürpriziyle büyük sevinç yaşadı.

‘Umudun Adı Türkiye’ isimli konferansa konuşmacı olarak katılan Mete Yarar, Araştırmacı Gazeteci Canan Cansu Özgen’in sorularını yanıtladı.

Sivaslılar tarafından ilgiyle izlenen programa çok sayıda protokolde katıldı. Türk Güvenlik güçlerinin ve Milli savunma sistemimizin geldiği başarılı noktaya dikkat çeken Yarar, Ortadoğu’da yaşanan sorunlar hakkında özel bilgiler verirken günümüz savaş stratejileri ve Ortadoğu da devletlerin siyasi adımlarını anlattı.Yarar, “Türkiye’nin ayağa kalktığı Afrin harekâtıyla bir kez daha mazlumların umudu olduğunu gösterdiğini ve kimsenin artık Türkiye’ye parmak sallama cesaretinde dahi bulunamayacağını belirtti”

Programın sonlarına doğru doğum günü olan Mete Yarar için sürpriz bir an kutlama hazırlandı. Program devam ederken ayağa kalkan Zeynep Hazal adında bir kız çocuğu, ‘Mete abi’ diye seslendiğinde; salonda sessizlik oldu, kız çocuğunun ikinci seslenişinde cevap veren Mete Yarar, ‘efendim’ deyip çocuğa söz verdiğinde, ‘doğum günün kutlu olsun abi’ dedi. Ve salonun ışıkları yandı sahneye pankartla birlikte Sivas Belediyesi logolu yaş pasta getirildi.

İzleyicilerin alkışları eşliğinde Mete Yarar sahneye Belediye Başkanı Sami Aydın’ı da davet ederek yaş pastayı birlikte kestiler.

Mete Yarar, Sürpriz doğum günü kutlaması karşısında şaşkınlığını gizleyemezken mutlu olduğunu dile getirdi. Yarar “Şehitlerimiz olmasa biz buralarda bu konuşmaları yapamıyor, buralarda konuşamıyor olacaktık, aslında onlar biz bu organizasyonları yapalım, rahat uyuyalım diye değil; uyanalım diye şehit oluyor. Kendilerine Allah'tan rahmet diliyorum. Bu organizasyonda emeği olan herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Program sonunda Belediye Başkanı Sami Aydın, Mete Yarar ve Canan Cansu Özgen'e çiçek ve Sivas’a özgü tarihi eserlerin yer aldığı tablolar hediye etti.Haber okunma sayısı: 303

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


GÜNDEM

Müzemiz, İlçemizin Kültürel Gelişim Vizyonuna Değer Katacak

Müzemiz, İlçemizin Kültürel Gelişim Vizyonuna Değer Katacak

15 Bölge Özel Güvenlik Bölgesi İlan Edildi

15 Bölge Özel Güvenlik Bölgesi İlan Edildi

Malatya Yeni Kent Meydanına Kavuşuyor

Malatya Yeni Kent Meydanına Kavuşuyor

Mimar Okan Karakaş’a Afıap Unvanı Verildi

Mimar Okan Karakaş’a Afıap Unvanı Verildi

Uyuşturucu ve Uyarıcıya 11 Tutuklama

Uyuşturucu ve Uyarıcıya 11 Tutuklama

Fırat Edaş’tan Tecde Mahallesi’ne Yatırım

Fırat Edaş’tan Tecde Mahallesi’ne Yatırım

MALATYA - HAVA DURUMU

MALATYA