Millet Kıraathaneleri ve Kitap Kafelerle Bilgiye Ulaşım Artık Daha Kolay

millet-kiraathaneleri-ve-kitap-kafelerle-bilgiye-ulasim-artik-daha-kolay

YEŞİLYURT BELEDİYESİ ÇUKURDERE KİTAP KAFE, YOĞUN İLGİ GÖRMEYE DEVAM EDİYOR
05 Ekim 2020 Pazartesi 16:09

 YEŞİLYURT BELEDİYESİ ÇUKURDERE KİTAP KAFE, YOĞUN İLGİ GÖRMEYE DEVAM EDİYOR

“Millet Kıraathaneleri ve Kitap Kafelerle Bilgiye Ulaşım Artık Daha Kolay”

Yeşilyurt Belediyesinin, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile imzalanan ‘Gençlik ve Gönüllülük İş Birliği’ protokolü çerçevesinde Çukurdere Mahallesine kazandırdığı Kitap Kafe, kitapseverlerin ve ders çalışmak isteyenlerin uğrak noktası haline dönüştü. Raflarındaki eşsiz eserleri ve nezih alanlarıyla dikkat çeken Kitap Kafe, Yeşilyurt’un kültürel yapısına ayrı bir renk katmaya başladı.

BAŞKAN ÇINAR, ÇUKURDERE KİTAP KAFEYİ ZİYARET ETTİ

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, beraberinde Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Nogay ve Çukurdere Mahalle Muhtarı Mehmet Fatih Gönültaş ile birlikte açıldığı günden beri mahalle sakinlerinin yoğun ilgi gösterdiği Kitap Kafeyi ziyaret ederek, ders çalışan gençlerle sohbet etti.“KİTAP KAFEMİZ, BÖLGEYE HİTAP EDEN ÇOK KIYMETLİ BİR ESERDİR”

Kitap Kafenin bölgeye hitap eden çok değerli bir eser olduğunu ifade eden Çukurdere Mahalle Muhtarı Mehmet Fatih Gönültaş, “ Üniversite ve KPSS sınavlarına hazırlananlar, kitap okumak ve bilgi edinmek isteyenlerin uğrak noktasına haline dönüşen Kitap Kafemiz, bölgeye hitap eden çok nezih bir eğitim noktasıdır. ‘Bir kütüphane bir hapishane kapatır’ diye bir söz vardır. Kitap Kafemiz de çok güzel bir şekilde ders çalışma ve kitap okuma ortamı vardır. Pandemi sürecine rağmen ilginin yüksek olması bizi sevindiriyor. Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Çınar ve emeği geçenlere çok teşekkür ediyoruz.”şeklinde konuştu.

“AMACIMIZ; İNSANLARA FAYDALI OLMAK, GENÇLERİMİZİ İYİYE VE GÜZELE YÖNLENDİRMEKTİR”

Yeşilyurt’un farklı bölgelerine açtıkları Millet Kıraathaneleri ve Kitap Kafelere vatandaşların yoğun ilgi gösterdiğini ifade eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, amaçlarının insanlara faydalı olmak, gençleri iyiye, doğruya ve güzele yönlendirmek olduğunu söyledi.

“KİTAP KAFE’DEN FAYDALANMA ORANININ YÜKSEK OLMASI BİZLERİ SEVİNDİRİYOR”

Çukurdere Kitap Kafenin bölgenin ihtiyaç duyduğu değerli bir yatırım olduğunu belirten Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “Kitap okumak, okumayı seven insanlar için vazgeçilmez bir tutkudur. İçimizdeki öğrenme, merak ettiğimiz soruların cevabını arama ve kişisel gelişim ihtiyacını karşılama hissinin tatmin olacağı en temel şey kitaptır. Bu kitapların en tat alınarak okunacağı mekanlar da Millet Kıraathaneleri ve Kitap Kafelerdir. Eğitimi tüm hizmetlerinin merkezine alan yerel bir yönetim olarak; bilgiye ulaşımı kolaylaştırmak ve kitap okuma oranını artırmak adına açtığımız Millet Kıraathaneleri ve Kitap Kafelerimizden faydalanma oranının yüksek olması bizi sevindiriyor. Çukurdere Kitap Kafemiz, pandemi tedbirleri nedeniyle haftanın her günü saat 09:00 ile 17:30 arası hizmet vermektedir. Burada görevli ekiplerimiz temizlik, maske ve mesafe kurallarına dikkat ediyorlar, uyarılarda bulunuyorlar, girişe el dezenfektan kutularımızı yerleştirdik. Bununla birlikte buradan yararlanan gençlerimiz ve yetişkinlerimizin girişte hem ateşleri ölçülüyor hem de bilgileri kayıt altına alınıyor. Hijyen kurallarının üst seviyede dikkat edildiği, nezih ve sessiz bir ortama sahip Kitap Kafemizin raflarında birbirinden değerli çok kıymetli eserler yer almaktadır. Ders çalışmak ve

kitap okumanın yanı sıra fikir sohbeti yapmak isteyenlerin uğrak noktası haline dönüşen Kitap Kafemiz, Yeşilyurt’umuzun eğitim ve kültürel yapısına farklı güzellikler katmıştır.Gençlerimiz ve yetişkinlerimiz buraya gelerek istedikleri kitaba rahat bir şekilde ulaşıp, bilgi dağarcıklarını geliştiriyorlar.Toplumda kitap okuma oranı ne kadar yükselirse o denli gelişir ve büyürüz. Bilgisizlik bir insanı her türlü kötülüğe götürür, sağlıklı ve güzel bir gelecek için bilgiyi ve kitabı hayatımızın merkezinde tutmalıyız. Kitap Kafemizde ayrıca hem ders çalışanlara hem de kitap okuyanlara alanında deneyimli öğretmenlerimiz ve görevli personellerimiz yardımcı oluyorlar, merak edilen bir konu varsa gerekli katkı sağlanıyor. Mahalle sakinlerimizin de bu hizmetten memnun kalması, doğru bir yatırım yaptığımızın açık bir göstergesidir. Biz gençlerimizi kötü alışkanlıklardan uzak tutup, kitap okumaya ve ders çalışmalarına teşvik etmeye çalışıyoruz. 7’den 70’e tüm vatandaşlarımızın eğitim hizmetlerimizden memnun kalmasıyla birlikte Millet Kıraathaneleri ve Kitap Kafelerimizin sayısını artıracağız. İlyas, Çavuşoğlu, Çilesiz ve Tecde mahallelerimize de bu eğitim merkezlerimizi kazandıracağız. Eğitim merkezlerimize gelip üniversite veya farklı sınavlara hazırlanan herkese sonsuz başarılar diliyorum. “ diye konuştu.

 Haber okunma sayısı: 2180

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


GÜNDEM

Başkan Gürkan Hazırlıkları Yerinde İnceledi

“Cumhurbaşkanımızın Malatya’ya Özel Bir İlgisi Var”

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Demircan’dan MTÜ’ye ziyaret

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan, Malatya Turgut Özal Üniversitesi (MTÜ) Rektörü Prof.

Malatya KOM Şube’den FETÖ Operasyonu

KOM Daire Başkanlığı koordinesinde FETÖ/PDY terör örgütü iltisakları kapsamında Polis Akademisinden atılan

Başkan Çınar, Tüm Malatyalıları Cumhurbaşkanımızın Etrafında Kenetlenmeye Davet Etti

“Sayın Cumhurbaşkanımızı Misafir Edecek Olmanın Gururunu Yaşıyoruz”

Malatya’ya Yeni Bir Cazibe Merkezi Kazanacak

Başkan Güder, Projeyi Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Sunacak

Tiyatrocular Medya Bağımlılığına Dikkat Çektiler

Malatya Kent Konseyi Sanatsal Faaliyetler Çalışma Grubu ve TheaTron Sahne Tiyatro Topluluğu iş birliğinde

MALATYA - HAVA DURUMU

MALATYA