15 Aralık 2018 Cumartesi

680-100 anadolu

Umudun Kıyısında Filmi 5 Mayıs’ta Vizyonda

umudun-kiyisinda-filmi-5-mayista-vizyonda

Umudun Kıyısında Filmi 5 Mayıs’ta Vizyonda
27 Şubat 2017 Pazartesi 10:10

 Kanser Genlerimizi Ele Geçirebilir Ama Ruhumuzu Asla

"MAKSAT Derneğinden Yönetmen Işık'a Teşekkür"

Malatya Kültür Sanat ve Turizm (MAKSAT) dernek asbaşkanı Seher Çolak: "Kanser genlerimizi ele geçirebilir ama ruhumuzu asla. İşte bu anlamda hemşerimiz Malatya'lı genç yönetmen Haydar Işık'ın son projesi olan iki kanser hastasının yaşadıklarını anlatan "Umudun Kıyısında" filmini önemsiyor ve heyecanla filmin vizyona gireceği günü bekliyoruz. Heyecanlıyız çünkü ulusal anlamda bizleri temsil eden Haydar Işık'ın sinemada hem giderek yükselen başarısı hem de Malatya'lı oyunculara sahip çıkması bizleri umutlandırıyor. Haydar hocamızın tiyatro alanında Malatya'mızda bir çok çalışmaya imza atan Ömer Konakçı'ya büyük bir şans verdiğini görmek birlik beraberlik açısından bizleri çok mutlu etti" dedi. Son zamanlarda sanatsal faaliyetlerde güzel işlere imza atıldığını dile getiren Çolak konuşmasının devamında şunları söyledi: "Malatya'mızda son zamanlarda gerek sanatsal gerekse kültürel anlamda gözle görülür bir şekilde gelişmeler var. Bu gelişmelerden en güzeli de bizleri temsil eden sanatçılarımızın ulusal anlamdaki başarıları. İşte Haydar Işık gibi çalışkan üretken ve genç sanatçılarımız bizlerin göğsünü kabartmaktadır. Bilindiği gibi Malatya her dönemde yetiştirmiş olduğu büyük vatan evlatları ve sanatçılarıyla daima ön plandadır. Aslında burada en önemli sevindirici haber de tam bir Malatya sevdalısı olan Haydar Işık'ın Malatya'lı gençlere yol açması ve ışık tutmasıdır. Haydar hocanın filmlerini Malatya'da çekmeyi çok arzuladığını ve bunun için girişimlerde bulunduğunu da iyi biliyoruz. Ne yazık ki bu girişimlerinden hiç birinde geri dönüş alamaması da hem kendisini hem de bizleri üzmüştü. Ama ne olursan olsun kendisine hem başarılarından dolayı hem de Malatya sevdasından dolayı çok ama çok teşekkür ederiz. Mayıs da yayınlanacak olan Umudun Kıyısında adlı filminin vizyona girmesini heyecanla bekliyoruz."

Hikayesinin yönetmen Haydar Işık'a ait olduğu, Zeynep Yılmaz'ın yazdığı, yapımcılığını İsmail Çağlar ve Haydar Işık'ın yaptığı, Umudun Kıyısında adlı sinema filminde Levent Sülün, Burçin Abdullah, Ümit Acar, Gülşah Çomoğlu, Fırat Can Aydın, Malatya'lı tiyatro sanatçısı Ömer Konakçı, Eren Körler, Tolga Akman, Cem Başaran Aksan ve Mihriban Er gibi ünlü isimler yer alıyor.

Filmin vizyona giriş tarihi 5 Mayıs 2017

 Haber okunma sayısı: 479

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Malatyamıza yakışırdı

    Misafir 27 Şubat 2017 10:58 keşke malatyada çekilseydi bu film. hem malatyalı oyuncular olcaktı hemde malatyalı yönetmen. ama en azından malatyamızı unutmuyorlar buda güzel

DİĞER HABERLER

hulya-suer-ile-muzik-ziyafeti

Hülya Süer İle Müzik Ziyafeti

22 Kasım 2017 Çarşamba 21:35
muzik-tutkunlari-aassmde-bulusacak

Müzik Tutkunları AASSM'de Buluşacak

12 Kasım 2017 Pazar 13:22
aassmde-festival-ruzgari

AASSM’de Festival Rüzgarı

20 Ekim 2017 Cuma 21:22
korfezde-konser-var

Körfezde Konser Var

19 Ekim 2017 Perşembe 22:59
kutahyada-ferman-toprak-ruzgari-esti

Kütahya'da Ferman Toprak Rüzgarı Esti

29 Temmuz 2017 Cumartesi 16:26

GÜNDEM

Müzemiz, İlçemizin Kültürel Gelişim Vizyonuna Değer Katacak

Müzemiz, İlçemizin Kültürel Gelişim Vizyonuna Değer Katacak

15 Bölge Özel Güvenlik Bölgesi İlan Edildi

15 Bölge Özel Güvenlik Bölgesi İlan Edildi

Malatya Yeni Kent Meydanına Kavuşuyor

Malatya Yeni Kent Meydanına Kavuşuyor

Mimar Okan Karakaş’a Afıap Unvanı Verildi

Mimar Okan Karakaş’a Afıap Unvanı Verildi

Uyuşturucu ve Uyarıcıya 11 Tutuklama

Uyuşturucu ve Uyarıcıya 11 Tutuklama

Fırat Edaş’tan Tecde Mahallesi’ne Yatırım

Fırat Edaş’tan Tecde Mahallesi’ne Yatırım

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

MALATYA - HAVA DURUMU

MALATYA