10 Aralık 2018 Pazartesi

680-100 anadolu

Arafta Kalanlar Damascus Kılıcı Kurgu Film Projesi İçin Cast Çalışmalarına Başladı.

arafta-kalanlar-damascus-kilici-kurgu-film-projesi-icin-cast-calismalarina-basladi

Arafta Kalanlar Damascus Kılıcı Kurgu Film Projesi İçin Cast Çalışmalarına Başladı.
24 Eylül 2018 Pazartesi 14:30

 Yönetmenliğini Malatyalı Suat Ay'ın üstlendiği “Arafta Kalanlar Damascus Kılıcı” Kurgu Film projesi için cast çalışmalarına başladı.

Senaryo ve Yapımcılığını Abdulhakim BÖLÜKBAŞI' nın üstlendiği film projesi başta Türkiye’ de Malatya olmak üzere beş şehirde ve aralarında  Vatikan dahil beş ülkede  çekilecekleri dile getirdi. Yönetmenliğini Malatyalı Suat Ay'ın üstlendiği “Arafta Kalanlar Damascus Kılıcı” Kurgu Film projesi için cast çalışmalarına başladı.

Film hakkında açıklamada bulunan Yapımcı BÖLÜKBAŞI “ Projemizi destekleyen ve ortaklaşa yürüttüğümüz Battalgazi Esnaf Sanatkârlar Odası Başkanı Adil CULHA' nın desteği ile biz bu yola çıktık. Başta Ülkemizde Kültür ve Turizm Bakanlığından gerekli belgeleri aldık. Bunun yanı sıra çekim yapacağımız valiliklerden ve kaymakamlıklardan izinleri aldık. Vatikan'da dâhil birçok ülkede araştırmalarımızı tamamladık. Dünyaca ünlü oyuncularla görüşmelerimizi bitirdik. Gerek Malatya gerekse Türkiyemizin tanıtımına destek olacak filmimizin projesine en kısa sürede başlayacağız bu anlamda Malatyalı bürokratlarımıza da katkılarından dolayı sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.

Proje kapsamında AK Parti Malatya Milletvekili Av. Bülent TÜFEKÇİ ile bir araya gelerek proje dosyasını sunan Yapımcı Abdulhakim BÖLÜKBAŞI “Yaklaşık 2 yıllık bir emeğin karşılığı olan “Arafta Kalanlar Damascus Kılıcı” projesi ile alakalı olarak Bakanlığı döneminde bizlerden gerek argümanlar yönünden gerekse projeye desteklerini esirgemeyen dönemin Sayın Bakanı Bülent TÜFENKÇİ’ ye teşekkürlerimizi sunuyorum” dedi.

Projenin Kurumsal İletişim Direktörü Ahmet DOĞAN ise “çok yönlü bir proje ile hemşehrilerimizin karşısına çıkacağız. Hz. İsa dönemine ışık tutacağız. Eski ve tarihi kültür etkileşimlerini ve ilimizin kültürü örf ananelerimizi Dünya’ ya tanıtmak,ve bunun kazanımları sonucu Malatya ilimizin aslında kendini aşan bir Kültüre sahip olduğunu; bir Dünya Kenti ve Bir Kültür Başkenti olduğunu ispatlamak, Bölgemizde bulunan 5000 yıllık tarihe sahip olan Arslantepe Höyüğü aday adayı olduğu UNESCO Dünya Kültürel ve Doğal Mirasının Korumasına da dâhil olmasını sağlamak, Hz. İsa Efendimiz yüz yıllar öncesinde Kültür başkenti olarak görüp bundan asırlar önce ziyaret etmesinin sebepsiz olmadığını Dünyaya duyurmak bu sayede kent ekonomisine sinemanın tanıtım gücüyle Turist çekmek ve şehrin ekonomisini canlandırmak istiyoruz. Araştırmalarımız bizlere birçok olayı aydınlatma noktasında bizlere ilham kaynağı oldu.

Vatikan’dan başlayacak yolculuğumuz, Italya, Amerika, Fransa, Azerbaycan ve Çin olmak üzere dünyanın 4 bir yanına götürdüğümüz olaylar zinciri ile bu olayları uluslararası deneyimi olan çok kaliteli isimlerde yer olacak. Projemizin Halkla İlişkiler sorumluları olarak Istanbul’ da Alican ŞAHİN ve Ramazan ERİMEZ Malatya’ da Berkman DULCAN ve Ahmet KESKİN  bizimle beraber faaliyet yürütecek.” dedi.

AK Parti Malatya Milletvekili Av. Bülent TÜFENKÇİ ise Projeyi en başından beri takip ettiğini belirterek, Üzerlerine düşen ne var ise yapmaktan kaçınmayacaklarını bu anlamda; Türkiye ve Malatya’nın Uluslararası arenada tanıtılmasının önemli bir olay olduğunu vurguladı. Sinema Malatya ilimize Turist gelmesini arttıracak olan bir platformdur. Biz bu projenin gerçekleşmesi ile esnafımız ticari kazançlarını artıracakları arzu ediyoruz." dediHaber okunma sayısı: 331

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


GÜNDEM

Başkan Gürkan 5.Niyâzî-İ Mısrî El-Malati Adlı Sempozyumuna Katıldı

Başkan Gürkan 5.Niyâzî-İ Mısrî El-Malati Adlı Sempozyumuna Katıldı

MABESEM’den Tek Perdelik Oyun

MABESEM’den Tek Perdelik Oyun

Ecdat Yadigârı Tarihi Eserlerimizi Gelecek Kuşaklara Taşıyoruz

Ecdat Yadigârı Tarihi Eserlerimizi Gelecek Kuşaklara Taşıyoruz

Çalık’tan Malatya Barosu’na Ziyaret

Çalık’tan Malatya Barosu’na Ziyaret

Vali Aydın Baruş Ve Eşi Nagihan Baruş’dan Özel Eğitim Öğrencilerine Anlamlı Ziyaret

Vali Aydın Baruş Ve Eşi Nagihan Baruş’dan Özel Eğitim Öğrencilerine Anlamlı Ziyaret

Fırat Edaş’tan Arapgir’e 2.5 Milyon Tl Yatırım

Fırat Edaş’tan Arapgir’e 2.5 Milyon Tl Yatırım

MALATYA - HAVA DURUMU

MALATYA