a

Bülent Tüfenkci Utançlarından Gizli Kapaklı İttifak Kuruyorlar

bulent-tufenkci-utanclarindan-gizli-kapakli-ittifak-kuruyorlar

Bülent Tüfenkci Utançlarından Gizli Kapaklı İttifak Kuruyorlar
18 Mart 2019 Pazartesi 23:10

 AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, "Cumhur İttifakı'nı oluşturduğumuz iki parti var; bizim ortağımız Milliyetçi Hareket Partisi. Onlarda, AK Parti diyor. Peki, diğer partiler niye ortaklarını söyleyemiyorlar? Bal gibi ittifak kuruyorlar ama aday sorduğun zaman 'yok biz ittifak kurmadık' diyorlar. perde arkasında CHP'si bir yerde aday göstermiyor, İYİ Parti'yi destekliyorlar. Bir yerde hepsi birlikte Saadet Partisi'ni destekliyor. Ondan sonrada utançlarından gizli kapaklı ittifak kuruyorlar. Madem bu ittifak milletin faydasına o zaman göğsünü gererek 'benim ortağım bu' desene. Sen ortağından utanıyorsun, söyleyemiyorsun" dedi.

Milletvekili Tüfenkci, 31 Mart'ta gerçekleştirilecek olan Mahalli İdareler Seçimleri kapsamında çalışmalarını Pütürge İlçesi'nde sürdürdü.

Tüfenkci, AK Parti Pütürge Belediye Başkan Adayı Mikail Sülük ile Bakımlı, Tosunlu, Örmeli Mahalleleri ile Kerer Mezrasını ziyaret ederek, vatandaşlarla bir araya geldi.

Ziyaretlerde konuşan AK Parti Pütürge Belediye Başkan Adayı Mikail Sülük, "Bizler sizlere hizmet etmek için göreve talibiz. Bunun için gece gündüz demeden çalışıyoruz, çalışmaya da devam edeceğiz" dedi.

AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, bir yola çıktıklarını ve bu yolda milletle birlikte yürüdüklerini ifade etti.Milletvekili Tüfenkci, 31 Mart'ta sandıklarda bereketi yaşayacaklarını kaydederek, "Hizmet, aşkı olanın eseridir. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde AK Parti'nin ortaya koyduğu belediyecilik, AK Parti'nin bu ülkenin teminatı olma noktasında esasında bu seçimleri yerel seçimlerin çok ötesine taşıyor. Bu mesele; Ahmet'i, Mehmet'i belediye başkanı seçme meselesi değil, bu mesele Türkiye'nin geleceği ve bekasıyla da çok yakından ilişkili bir seçim. Bazıları, 'Yerel seçimin beka meselesiyle ne alakası var?' diyor. Eğer Türkiye'nin üzerinde birilerinin hesabı varsa, dış güçlerin ve bölücülerin hesabı varsa, kimse kusura bakmasın beka meselesi de her zaman vardır. Bu coğrafya ucuz bir coğrafya değil, Anadolu coğrafyasında kalmanın bir bedeli var. Onun için seçimlere bir noktada bu gözle bakmakta da fayda var. Ama 'hizmet, eser' derseniz, o AK Parti'nin işi. Yaparsa, AK Parti yapar" diye konuştu.

31 Mart seçimlerinin Türkiye'nin geleceğiyle yakından alakalı olduğu için büyük önem taşıdığına vurgu yapan Tüfenkci, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bazıları işi getirip patlıcana, domatese, soğana bağlayıp işin büyük resmini kaçırmak istiyorlar. Biz, Malatyalı bir hemşerimizi Suriye'de şehit vermişsek terör koridoru oluşmasın, teröristler oradan ülkemize saldırmasın diye verdik. demek ki beka meselesi de her zaman var. Biz uyanık olmazsak, bu coğrafyada kalmak güç ister. Anadolu coğrafyası ucuz bir coğrafya değil, herkesin gözü burada. Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan'ın 17 yılda dik duruşuyla, birlik ve beraberliğimizi sağlamasıyla, sizlerin onu her daim seçimde ciddi anlamda desteklemenizle, vermiş olduğunuz her bir oy oyunu bozuyor. Biz ilimizi, ilçemizi yönetecek başkanları seçiyoruz ama bu seçim onun ötesinde bir boyut kazandı. Bu seçimlerde kim kimi destekliyor. Cumhur İttifakı'nı oluşturduğumuz iki parti var; bizim ortağımız Milliyetçi Hareket Partisi. Onlarda, AK Parti diyor. Peki, diğer partiler niye ortaklarını söyleyemiyorlar? Bal gibi ittifak kuruyorlar ama aday sorduğun zaman 'yok biz ittifak kurmadık' diyorlar. Perde arkasında CHP'si bir yerde aday göstermiyor, İYİ Parti'yi destekliyorlar. Bir yerde hepsi birlikte Saadet Partisi'ni destekliyor. Ondan sonrada utançlarından gizli kapaklı ittifak kuruyorlar. Madem bu ittifak milletin faydasına o zaman göğsünü gererek 'benim ortağım bu' desene. Sen ortağından utanıyorsun, söyleyemiyorsun. Çünkü onlar meselesi, niye ortaklık kurduklarını biliyorlar. 'AK Parti, Recep Tayyip Erdoğan, Cumhur İttifakı kaybetsin' deyip, gerisini düşünmeyen çevreler var. Onun için biz meseleyi sadece belediye başkanlığı olarak görmüyoruz. Bu nedenle kullanacağımız her bir oy, Türkiye'nin geleceğiyle çok yakından ilgili."

 Haber okunma sayısı: 350

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


GÜNDEM

Sertleşmeyen Uzun Süreli İshal Nedenleri?

Sertleşmeyen Uzun Süreli İshal Nedenleri?

Battalgazi Belediyesi’nden Toplu Sünnet Merasimi

Battalgazi Belediyesi’nden Toplu Sünnet Merasimi

Başkan Gürkan, Arapgir’lilerle Buluştu

Başkan Gürkan, Arapgir’lilerle Buluştu

Vali Baruş, İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliğinin Toplantısına Katıldı

Vali Baruş, İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliğinin Toplantısına Katıldı

Battalgazi Belediyesi Farkındalık Projeleri İle Dikkat Çekiyor

Battalgazi Belediyesi Farkındalık Projeleri İle Dikkat Çekiyor

Vali Baruş Kuru Kayısı Lisanslı Depoculuk İnşaatında İncelemelerde Bulundu

Vali Baruş Kuru Kayısı Lisanslı Depoculuk İnşaatında İncelemelerde Bulundu

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

MALATYA - HAVA DURUMU

MALATYA