21 Mayıs 2019 Salı

680-100 anadolu

CHP Adayları Yazıhan ve Arapgir’de

chp-adaylari-yazihan-ve-arapgirde

CHP Adayları Yazıhan ve Arapgir’de
08 Haziran 2018 Cuma 00:53

 AĞBABA, “HALK HUZUR  İSTİYOR.ÇALIŞMAK ÜRETMEK İSTİYOR”

“MİLLETİN ADAMI DİYİP MİLLETTEN KORKUYORLAR”

CHP Malatya Milletvekili Adayları Yazıhan ve Arapgir’de  seçim çalışmalarına katıldılar.24 Haziran seçimlerinde oyların bölünmeden halkın iktidarı için kullanılmasını isteyen  CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, “Türkiye saraydan değil halktan yana bir yönetim istiyor. Yolsuzluk düzeni değil, emekten yana bir Türkiye istiyor. Türkiye huzur istiyor. Türkiye, çalışmak ve üretmek istiyor” dedi. 

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya 1. Sıra Milletvekili Adayı Veli Ağbaba, Hulisi Porgalı, Av. Soner Gökçe ve Av. Berna Karadaş ile birlikte Yazıhan, Fethiye ve Arapgir’de milletvekili seçimlerinde CHP’ye ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Muharrem İnce için oy istediler.

HALK, KİBİRDEN, HALKA YUKARIDAN BAKANLARDAN KURTULMAK İSTİYORCHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba ziyaretler sırasında yaptığı konuşmada, CHP’nin seçim beyannamesinin halkın ihtiyaçlarını karşılayan ve halkı kucaklayan bir bildirge olduğunu belirterek;   “Genel Başkanımızın açıkladığı ‘Seçim Bildirgemiz’ tüm Türkiye’de heyecan yarattı. AKP günlerdir tedirginlik yaşıyor. Tüm ezberleri bozduk. Bu bildirge iktidar olacak bir siyasi partinin seçim bildirgesidir.Türkiye saraydan değil halktan yana bir yönetim istiyor. Hukuksuzlukların hakim olduğu bir ülke değil hukuk devleti istiyor.  Yolsuzluk düzeni değil, emekten yana bir Türkiye istiyor. Türkiye huzur istiyor. Türkiye, çalışmak ve üretmek istiyor.  Kibirden, halka yukarıdan bakanlardan kurtulmak istiyor. Gittikleri her yere koruma orduları ile yüzlerce araçlık konvoylar ile gidenlerden, milletin adamı diyip milletten korkanlardan uzaklaşmak istiyor” dedi.

DEMOKRASİ’DEN, ÖZGÜRLÜKLERDEN YANA OLANLAR ‘TAMAM’ DİYOR

“24 Haziran’da Cumhuriyetten, demokrasiden, emekten yana olanların hep birlikte 'Tamam' diyeceği bir seçime gidiyoruz” diyen Ağbaba, “Bütün gençlerimize karşılıksız 19 Mayıs ve 29 Ekim’de  beş yüz  liralık para vereceğiz. Ayrıca lisede ortaokulda nerde okursa okusun hiçbir çocuğumuz ücretle servise binmeyecek,bütün ulaşım masrafını devlet karşılayacak.Ben Yazıhan Karaca Köyü’nde doğdum. 1977 yılında ilkokula  gittiğimde okulun  300 öğrencisi vardı. Fethiye’de 100 öğrenci vardı. Şimdi bizim köy Karaca’da bir tane okulumuz yok. Ambarcık’ta okul vardı, öğrenciyle doluydu. Balaban’ı öyle Eğirbük’ü öyle şimdi bir tane okul yok. Okulların kapatılması köylerin tamamını yakından etkiliyor. Köyden kente göçe yol açıyor. Köyde üretim bitiyor. Bu nedenle en büyük projemiz  bütün köy okullarını tekrar açmak olacak. Her köye öğretmen atayacağız. AKP ile birlikte her alanda olduğu gibi eğitimde de  tekleştirildi. Herkes aynı okulda okusun diyorlar, biz, kimin hangi okulda okuyacağına karar vermeyeceğiz. İster İmam Hatipte okusun ister normal okulda okusun okulları nitelikli niteliksiz diye ayırmayacağız. Bu büyük bir haksızlık büyük bir ayıp. Kusura bakma herkes nitelikli okulda okuyacak.Ama, zorla İmam Hatipe gitmelerini de istemiyoruz. Okuluna göndertmeyeceğiz. Kim nerede istiyorsa orada okusun. Malatya’nın her tarafını İmam Hatip Okulu yaptılar kendi çocuklarını özel okula gönderiyorlar, Amerikan Kolejine gönderiyorlar. Fakir fukaranın çocuğunu da imam hatip’e göndermek istiyorlar” ifadelerini kullandı.

HANGİ AKP?

“Hedef 2023 diyorlar. 2023 hedefini hepiniz biliyorsunuz. 2023 hedefini bazen Tayyip Erdoğan söylüyor bazen yandaşları söylüyor” diyerek konuşmasını sürdüren CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, “ Geçenlerde bir konuşma yaptım. AKP’lilerin yüzüne yüzüne söyledim.Hangi AKP diye sordum. Atatürk’ün annesinin namusuna dil uzatan mı yoksa Anıtkabir’de yüce Atatürk diyen AKP mi? Atatürk’ün manevi kızına  laf söyleyen mi seçim dönemlerinde Atatürk’ü hatırlayanlar mı? ‘Keşke Atatürk olmasaydı da Yunan işgal etseydi’ diyenler mi?Tepkiler gelince çark eden AKP mi?”şeklinde konuştu.Haber okunma sayısı: 470

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


GÜNDEM

Başkan Güder, 5. Sınıf Öğrencisi Buse Hakverdi’nin Sorularını Yanıtladı

Başkan Güder, 5. Sınıf Öğrencisi Buse Hakverdi’nin Sorularını Yanıtladı

Fırat Edaş’ta İş Güvenliği İçin El Ele Resim Yarışması Sonuçlandı

Fırat Edaş’ta İş Güvenliği İçin El Ele Resim Yarışması Sonuçlandı

Avşar İstanbul'da Hemşerileriyle Buluştu

Avşar İstanbul'da Hemşerileriyle Buluştu

Leyla Emektar ve Faik Kaplan MAFSAD’ın Konuğu Oldu

Leyla Emektar ve Faik Kaplan MAFSAD’ın Konuğu Oldu

Başkan Çınar,Personeliyle Sahur Yemeğinde Bir Araya Geldi

Başkan Çınar,Personeliyle Sahur Yemeğinde Bir Araya Geldi

Klip Çekti Holywood Yolu Açıldı

Klip Çekti Holywood Yolu Açıldı

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

MALATYA - HAVA DURUMU

MALATYA