21 Nisan 2018 Cumartesi

680-100 anadolu

İzciler Çanakkale Yolunda

izciler-canakkale-yolunda

İzciler Çanakkale Yolunda
21 Nisan 2017 Cuma 14:21

 Malatya Öncü Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü izcilerinden Çanakkale Milli Bilinç Kampı'na katılmak için 41 izci ve izci lideri Malatya'dan yola çıktı.

Malatya Öncü Gençlik İzcilik Kulübü Başkan Yardımcısı Selahattin Seldüz uğurlama töreninde yaptığı açıklamada “Kulübümüz 11-18 yaş aralığında olan izcilerimizi her yıl olduğu gibi bu yıl da Çanakkale’ye götürüyor ve orada birtakım farkındalık eğitimleri veriyoruz. Çanakkale’de bu vatan için canlarını veren dedelerinin ne zorluklarla bu toprakları bize miras bıraktıklarını anlayabilmek, bırakın savaşmayı hayatlarını sürdürebilmenin bile ne kadar zor koşullarda olduğunu anlayabilmek ve anlatabilmek için oraya gidiyoruz. Bilinçli bir nesil yetiştirebilmek için dedelerimiz bize çokça miras çokça hazine bırakmış, bu hazinenin farkına varmak için gidiyoruz Çanakkale’ye.” dedi.

Türkiye İzcilik Federasyonu tarafından 22-26 Nisan tarihleri arasında Çanakkale’de toplamda 5 bin civarında izcinin katılımı ile gerçekleştirilecek “Dedeciğim Ben Geldim” milli bilinç kampına Malatya’dan 41 izci ve izci lideri katılıyor. Malatya izcileri Malatya Büyükşehir Belediye Binası yanında düzenlenen törenle Çanakkale’ye uğurlandı. Uğurlama törenine Öncü Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü yönetim kurulu üyeleri, izci liderleri, izciler ve aileleri katıldı. Bayrak töreni ile başlayan program İstiklal Marşının okunması ile devam etti. Son olarak kına yakılan izcilere otobüslere bindirilerek uğurlandı.

Altıncı defa “Çanakkale Milli Bilinç Kampı”na katıldıklarını dile getiren Öncü Gençlik Başkan Yardımcısı Seldüz, “Bu günlerde Çanakkale’mizde insan seli oluşuyor. Tüm etkinliklere katılmak üzere Türkiye’nin çeşitli yerlerinden giden 5 bin civarında izci ve izci lideri ile birlikte orada gerçekleştirilen 57.Alay Yürüyüşüne ise yine çeşitli illerimizden gerçekleştirilen katılımlarla birlikte 10 binden fazla katılımla adeta orada insan seli oluşuyor. Bu ruhu, bu duyguyu yaşamak ve yaşatmak bizleri bahtiyar ediyor.”dedi.

23 Nisan’da Çanakkale’de düzenlenecek olan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı resmi törenlerine de katılacak Malatyalı izciler birçok etkinlikle birlikte 17 km yürüyüşte yaparak 26 Nisan’da tamamlayacakları kamp sonrası Malatya’ya dönecekler.

Haberin etiketleri:

İzciler Çanakkale Yolunda


Haber okunma sayısı: 331

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


GÜNDEM

Baro Başkanı ve İl Müftüsünden Keskin’e Ziyaret

Baro Başkanı ve İl Müftüsünden Keskin’e Ziyaret

Bakan Tüfenkci Mali'de

Bakan Tüfenkci Mali'de

Bu Bayram Çocukların ve Çocuklar Sanat Sokağında Eğlenecek

Bu Bayram Çocukların ve Çocuklar Sanat Sokağında Eğlenecek

28 Parsel İhale İle Satılacak

28 Parsel İhale İle Satılacak

Engelli Sporculardan Başkan Çakır'a Ziyareti

Engelli Sporculardan Başkan Çakır'a Ziyareti

Bakan Tüfenkci: Özal Türkiye’ye Çağ Atlatan Bir Liderdi

Bakan Tüfenkci: Özal Türkiye’ye Çağ Atlatan Bir Liderdi

MALATYA - HAVA DURUMU

MALATYA
gözde hastanesi kule reklam